Ця стаття присвячена тим, хто продовжує м’яти газети і консервувати коробки від яєць. Можливо, у вас навіть є спеціальний ніж для рубання дров, який ви розкладаєте на зім’ятій газеті, перш ніж застосувати свій унікальний метод копіткого балансування дров на ній.
Як якийсь лісовий шаман, ти стаєш навколішки перед дверцятами печі, злегка відкриваєш їх і зачиняєш, дмухаєш і примружуєшся, намагаючись розпалити з кількох вуглинок бурхливий вогонь. Іншими словами: ця стаття для тих, хто розпалює вогонь неправильно.
Спека зросла
Роками нас вчили, що коли ми запалюємо вогонь, ми робимо це знизу вгору. Зрештою, це логічно: полум’я йде знизу, тому зрозуміло, що якщо ви хочете, щоб воно горіло, гарна ідея покласти щось зверху, чи не так? І це справді працює, коли ви запалюєте багаття. Мільйон років практичного досвіду довів це людству. Однак, якщо ви хочете отримати максимум тепла з мінімальним забрудненням, вам потрібно розвести вогонь зверху.
Причина, чому найкраще запалювати зверху, це гази, які виділяють поліна, коли вони нагріваються. Якщо ви запалюєте його традиційним способом, використовуючи папір або розпалювачі на дні, ці гази зникають у димоході, не згоряючи. Але якщо його підпалити зверху, то гази «захоплюються» в нижній частині і запалюються. Під час горіння ці гази виробляють високі температури, які, у свою чергу, виробляють краще тепло. Одним словом, деревина горить ефективніше, а тому її енергія використовується краще.
Не вся деревина дрова
Розпалювати вогонь зверху – це добре, але не менш важливий матеріал, який ви використовуєте для розпалювання вогню. Загалом, якщо воно з дерева, його можна спалити. Винятком є просочена під тиском або пофарбована деревина, яка класифікується як небезпечні відходи, і якщо ви кладете її у вогонь, ви також можете додати батареї та лампочки. Іншими словами: не спалюйте просочену або пофарбовану деревину.
Деревина, яка використовується в норвезьких будинках і котеджах, – це, як правило, березова деревина, не дарма. Береза має відносно високу теплотворну здатність*, легкодоступна та показує відмінні результати, коли справа доходить до створення ідеального тріску вогню. Фактично, більше третини полін, які використовуються для багаття, походять з берези. Однак це не означає, що інші породи деревини непридатні для спалювання: тріск сосни чи ялиці створює приємну атмосферу та аромат, а якщо вам пощастить роздобути дуб, то у вас буде затишно. , коптильний дружок, що березі позаздрити по калорійності не буде чого.
Що стосується правильного типу деревини для розведення багаття, то найголовніша порада – щоб вона була сухою. Окрім цього, це просто «розпалювання вогнища».
Виберіть правильну піч
Ефективність використання енергії, що міститься в полінах, також залежить від типу вашої печі. У цьому відношенні існує своєрідна ковзаюча шкала, яка йде від відкритого вогню (мінімальна ефективність, максимальний комфорт) до закритої дров’яної печі (максимальна ефективність, мінімальний комфорт). Більшість людей віддають перевагу проміжному рішенню, наприклад, піч зі скляними дверцятами і боками, яка дозволяє насолоджуватися грою полум’я, одночасно ефективно обігріваючи приміщення.
Зараз ви можете придбати лише печі з чистим горінням, які споживають енергію ефективніше, ніж старі печі, а також мають набагато нижчий рівень забруднення твердими частинками та виділення газів. Вони бувають будь-яких форм і розмірів, з конвекцією або без неї, це інший метод повторного використання та розподілу тепла, ніж традиційні дров’яні пальники.
Незалежно від того, надаєте перевагу березі сосні чи вогню печі, є три основних принципи:
* Теплотворна здатність є показником середньої кількості енергії, що міститься в різних видах деревини. Розрахунок базується на вазі деревини з вмістом вологи 20% і забезпечує стандарт порівняння з іншими видами енергії, оскільки виражається в кВт-год.
.
Ось так воно світиться зверху:
Подумайте про речі назад. Розпаліть вогонь, поставивши більші поліна внизу, а менші покладіть зверху. Зверху покладіть розпалювач, бересту (або іншу кору) і запаліть.
Якщо дрова дуже сухі, вони почнуть горіти в обох напрямках (тобто вгору і вниз) одночасно. Не забудьте дати вогню достатньо кисню, щоб він почався, і залиште дверцята печі злегка прочиненими на деякий час, поки полум’я не розгориться.
Тепер ви можете насолоджуватися чистішим, ефективнішим і навіть красивішим полум’ям, ніж раніше. Крім того, ви можете сказати всім «нижнім запальникам», що ви, очевидно, запалюєте зверху, тому що таким чином полум’я буде чистішим, ефективнішим і привабливішим.
Add comment